Września, 31.05.2026
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
2. We wtorek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przypadająca w tym roku 4 czerwca. Msza św. w kościele pw. Świętego Ducha o godz. 9:30, a po niej procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą. Nasza parafia przygotowuje ołtarze trzeci i czwarty. Serdecznie prosimy o udekorowanie trasy procesji, przygotowanie chorągwi, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a dzieci komunijne do udziału w tej pięknej uroczystości w strojach komunijnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i bezpośrednio po procesji. Nie będzie Mszy św. wieczorem.
4. W poniedziałek rozpoczyna się czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy sprawować o godz. 17:40. Wyjątkiem będzie czas Oktawy Bożego Ciała, kiedy nabożeństwo to wraz z procesją wokół kościoła odbędzie się po wieczornych Mszach św., a w niedzielę po sumie o 11:30.
5. W bieżącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17:00. Ks. Marcin uda się z komunią świętą do chorych w piątek w godzinach rannych, a ks. Mariusz w sobotę.
6. Abp Wojciech Polak Prymas Polski udziela wszystkim Wiernym AG i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 5 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy zachęca Ksiądz Prymas do modlitwy zgodnie z intencjami Ojca Świętego Leona XIV i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
7. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy zapisali się na „Lednicę” w poniedziałek 1 czerwca po wieczornej Mszy świętej.
8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, obchodzić będziemy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Tradycyjnie ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
9. Zachęcamy do kupna i lektury Przewodnika Katolickiego.
Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom wrzesińskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.
