Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 

33   Niedziela   Zwykła

19 listopada   2017 r.

 

  1. Obchodzimy dziś w całym Kościele Powszechnym Pierwszy Światowy Dzień Ubogich, który jest pamiątką Roku Miłosierdzia, w którym to dniu chcemy uświadamiać sobie, że ubóstwo znajduje się w samym centrum Ewangelii a nasze dzielenie się darami może przybliżać upragniony pokój społeczny. W łączności z Światowy Dniem Ubogich dzisiaj w naszej parafii o godz. 15.00. odprawiona zostanie Msza św., która będzie stanowiła podziękowanie wszystkim, którzy wspierają działającą przy parafii jadłodajnię św. brata Alberta.

 

  1. Spotkanie dla młodzieży z grupy 5 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się we wtorek 21 listopada.   Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

 

  1. Przeżywamy ostatnie dni Roku Liturgicznego, które kierują naszą uwagę na tematykę związaną z czasem ostatecznym. Starajmy się dostrzec w wydarzeniach codzienności obecność Boga, kształtując w sobie postawę czuwania w każdym czasie. W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W przyszłą niedzielę, w przypadającą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy św. o godzinie 10.00 ponowimy ten Jubileuszowy Akt.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary, które przeznaczone zostaną na prace remontowe jakie obecnie są wykonywane przy naszym kościele. Zebranych zostało 6100,00 zł. Bóg zapłać! Dzisiaj po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na rzecz Pomocy Kościołowi Prześladowanemu

 

 W r z e ś n i a     1  9.   l i s t o p a d a   2 0 1 7 r.