Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1  października  2023 r.

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiane będzie w naszej parafii od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 7.00. We wszystkie niedziele października modlić się będziemy cząstką różańca po każdej Mszy św. umożliwiając w ten sposób włączenie się do tej modlitwy całej wspólnocie parafialnej. Dodatkowo dla dzieci nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie w czwartki o godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00. do 17.00. W piątek o godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci. O godz. 18.00. sprawowana będzie wieczorna Msza św. i odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższą sobotę od godz. 8.00. księża odwiedzą chorych i starszych Parafian w domach z posługą sakramentalną.
  3. W przyszłą niedzielę, w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. dzieci klas trzecich będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie różańców. Dla dzieci z SP nr 3 odbędzie się ono na Mszy św. o godz. 10.00 a dla dzieci z SP 1 nr na Mszy św. o godz. 11.30.
  4. W sobotę, 7. października zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się Mszą o godz. 18.30.
  5. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca zbierane ofiary przeznaczone zostaną na opłacenie prac, które wykonywane są przy obiektach parafialnych.
  6. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w akcji “Kolega koledze” organizowanej przez Caritas Polska. Jest to ogólnopolska akcja polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu, które mają utrudniony dostęp do edukacji, bądź nie mają jej w ogóle. Każda wyprawka szkolna przekazana dzieciom z krajów objętych kryzysem pozwoli na zapewnienie im udziału w zajęciach edukacyjnych. Wszyscy, którzy zechcą włączyć się do tej akcji mogą przynosić przygotowane przybory szkolne do zakrystii do dn. 15 października.

W R Z E Ś N I A         1.  p a ź d z i e r n i k a    2 0 2 3 r.