Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1   Niedziela   Adwentu

28  listopada   2021 r.

  1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest początkiem nowego roku liturgicznego, a zarazem nowego roku pracy duszpasterskiej w diecezji. Tym samym rozpoczyna się realizacja nowego programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego, którego szczegóły zasygnalizował Ks. Prymas w liście, który dzisiaj wysłuchaliśmy.
  2. Jak w poprzednich latach, również i w tym roku, trwa akcja rozprowadzania świec „Caritasu” i opłatków na wigilijny stół. Zarówno świece jak i opłatki będą do nabycia dzisiaj po Mszy św. w Biurze Parafialnym przy kościele oraz poniedziałek i środę od 16.00. do 17.30. i w sobotę od godz. 10.00. do godz. 12.00.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego niech będzie udział w Mszach św. roratnich. W tym tygodniu odprawione one będą w poniedziałek, czwartek o godz. 18.00. z szczególnym udziałem dzieci oraz w piątek o godz. 18.00. z udziałem młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W soboty o godz. 7.00. sprawowana będzie Msza św. roratnia dla wszystkich Parafian.
  4. Również, podobnie jak w poprzednich latach, i w tym Adwencie organizujemy akcję Gwiazdka, która poświęcona jest bezdomnym z ośrodka w Zielińcu oraz osobą starszym i samotnym w DPS we Wrześni. W ramach tej akcji, w bocznych nawach naszego kościoła wystawione zostały choinki, na których znajdują się karteczki z wypisanymi życzeniami konkretnych osób. Wszyscy Parafianie, którzy zechcą, mogą zabrać te karteczki – życzenia, zakupić to co jest na nich zapisane i następnie przekazać do 12. grudnia owe skromne upominki do parafii, które zostaną dostarczone do osób, które o nie prosiły.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w tym tygodniu w piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci. Wieczorna Msza św. w łączności z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona zostanie o godz. 18.00. W tym miesiącu chorych i starszych Parafian odwiedzą księża w domach z sakramentami św. w bezpośredniej bliskości świąt Bożego Narodzenia, tj. w sobotę 18. grudnia. Prosimy o zgłoszenie osób, do których księża mają przybyć w łączności z świętami. Następny raz księża odwiedzą chorych i starszych Parafian w miesiącu lutym, w przyszłym roku.
  6. W łączności z pierwszy czwartkiem miesiąca, 2. grudnia, o godz. 17.30. wspólnota Żywego Różańca modlić się będzie w modlitwie różańcowej w kościele w intencji nowych powołań kapłańskich i po Mszy św. odbędzie się spotkanie tej wspólnoty w salce parafialnej.
  7. W sobotę, 4. grudnia, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. W przyszłą niedzielę, 5. grudnia na Mszy św. o godz. 10.00. poświęcone zostaną medaliki dla dzieci z szkoły podstawowej nr 3, które przygotowuję się do I Komunii św. i na Mszy św. o godz. 11.30. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. z szkoły podstawowej nr 1.

 

W r z e ś n i a  2  8.  l i s t o p a d a 2 0 2 1 r.