Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

19   NIEDZIELA    ZWYKŁA

9    sierpnia  2020  r.

  1. W najbliższy piątek, 14. sierpnia, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny, przypada liturgiczne wspomnienie kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech heroiczna miłość Boga i bliźniego świętego Maksymiliana będzie dla nas zobowiązującym przykładem.
  2. W sobotę, 15. sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. sprawowane będą 7.00; 8.30; 10.00; 11.30. i 18.30. Po każdej Mszy św. uczestniczyć będziemy w błogosławieństwie ziół i kwiatów. Uroczystość zwana w polskiej tradycji Uroczystością Matki Bożej Zielnej wiąże się z naszym odpustem parafialny. Suma odpustowa z procesją odprawiona zostanie o godz. 11.30. Piętnastego sierpnia obchodzimy również w naszym kraju Święto Wojska Polskiego, w rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 r. Z tej racji o godz. 10.30. odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem 68. Pułku Piechoty, na które zapraszają Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian. Następnie, jak już to zostało zaznaczone, sprawowana będzie w naszym kościele suma odpustowa.  Zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj złożyli swoje ofiary w czasie Mszy św., które przeznaczone zostaną na opłacenie prac, jakie są wykonywane przy naszym kościele.

W R Z E Ś N I A        9.   s i e r p n i a    2 0 2 0 r.