Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

24   NIEDZIELA  ZWYKŁA

12 września  2021  r.

  1. Jak już wszyscy wiemy w niedzielę 12. września w Warszawie odbędzie uroczystość beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. W naszej archidiecezji gnieźnieńskiej wszyscy, którzy tylko zechcą podziękować za ten dar beatyfikacji będą mogli to uczynić w sobotę 18. września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. Wszystkich, którzy już wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa w tym dziękczynieniu, jak również wszystkich Parafian, którzy będą chcieli dołączyć do tej uroczystości zapraszamy w sobotę, 18. września, aby przybyli na przystanek autobusowy przy pomniku św. Jan Pawła II na godzinę 10.30. skąd autokar zawiezie wszystkich chętnych do Gniezna i po skończonych uroczystościach wszyscy zostaną odwiezieni do Wrześni. Zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tych historycznych wydarzeniach.
  2. W tym tygodniu, we wtorek 14. września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego i w środę 15. września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  3. W najbliższy piątek, 17. września, pragniemy uczcić 82. rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę. W łączności z tym wydarzeniem Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian organizują uroczystość patriotyczno-religijną, która rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 17.00. Szczegóły uroczystości podane są na plakacie w kruchcie kościoła.
  4. Już dzisiaj informujemy, że w poniedziałek 20. września na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej. Po zakończonej Mszy św. odbędzie się cześć organizacyjna spotkania w kościele.
  5. W parafii odpowiedzialnymi za uroczystość I Komunii św. i przyjęcie sakramentu bierzmowania są Ks. Michał Szalaty i ks. Mariusz Zawadzki, i to z nimi należy uzgadniać wszelkie sprawy związane z tymi sakramentami.
  6. W dniu 25. września odbędzie się w Częstochowie czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. W programie zaplanowane jest sprawowanie Mszy św. pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego oraz dwie konferencje. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym modlitewnym czuwaniu mogą zapisywać się w zakrystii, jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc na wspólny wyjazd.
  7. Od soboty 18. września, po wakacyjnej przerwie, powracamy do cyklicznych wieczorów uwielbienia pod nazwą „Wielbi dusza moja Pana”. Spotkania, w trzecią sobotę miesiąca, rozpoczynać się będą Eucharystią o godz. 18.30, po niej dalszy ciąg uwielbienia.
  8. Dziękujemy wszystkim, za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczone na opłacenie prac, jakie prowadzone są przy naszej parafii. Bóg zapłać!

W R Z E Ś N I A        1 2.    w r z e ś n i a    2 0 2 1 r.