Ogłoszenia

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

7    NIEDZIELA   ZWYKŁA

23   lutego   2020 r.

 

   1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26. lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona Wielki Post. Jest to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, a wszystko to ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez najbliższe tygodnie odprawiane będą nabożeństwa wielkopostne; w poniedziałki o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dzieci i w piątki o godz. 17.30. i o godz. 20.00. dla wszystkich Parafian, natomiast w niedziele o godz. 15.00 odprawiane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali i bezpośrednio po nim sprawowana będzie Msza św.; nie będzie w niedzielę Wielkiego Postu Mszy św. o  17.00.
   1. W Popielec Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.00.; 8.30.; 15.15. i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Natomiast wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
   1. W Środę Popielcową nabożeństwo do MBNP odprawione będzie po Mszy św. o godz. 7.00.
   1. We wtorek 25 lutego odbędzie się spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla grupy trzeciej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30. Osoby dorosłe, które do tej pory nie przyjęły sakramentu bierzmowania a chciałyby go przyjąć, zapraszamy na spotkanie 2 marca o godz. 19.30 w salce parafialnej.
   1. W tym tygodniu, Biuro Parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek i środę od godz. 16.00. do godz. 17.30. Nie będzie czynne w najbliższą sobotę, tj. 29. lutego.
   1. Od najbliższego wtorku 25. lutego w parafii przywrócona zostaje tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 17.00. do 18.00. Przypominamy, że w tym czasie można również korzystać z sakramentu pokuty.
   2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Wieczernik” zaprasza na spotkania w każdą środę po wieczornej Mszy św. Spotkania odbywają się w salce parafialnej.