Ogłoszenia

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

3    NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU

24    marca   2019 r.

  1. Rozpoczynamy trzeci tydzień Wielkiego Postu. Za tydzień, 31. marca, w IV Niedziele Wielkiego Postu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je Ks. Andrzej Nowicki pełniący obecnie posługę w par. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18.30., w niedzielę 31. marca na wszystkich Mszach św., oraz w poniedziałek, wtorek, środę; 1, 2, 3 kwietnia na Mszach św. o godzinie 8.30. i 18.00. Również od poniedziałku 1. kwietnia do środy 3. kwietnia odbędą się rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół przy ul. Kosynierów. Natomiast od poniedziałku, 8. kwietnia do środy 10. kwietnia rekolekcje wielkopostne będą mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Porządek spotkań rekolekcyjnych został już podany uczniom.
  2. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w sobotę kwietnia od godz. 8.00. Jeśli są jakieś osoby, do których kapłani udają się tylko przed świętami, to prosimy ich zgłosić. Spowiedź wielkanocna dla wszystkich Parafian w tym roku będzie miała miejsce w piątek wieczorem 12. kwietnia i w sobotę 20. kwietnia.
  3. W poniedziałek, 25. marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia czyli troski o każde poczęte nowe życie. Troska ta przejawia się najpełniej w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia będziemy mogli włączyć się do tej inicjatywy, dlatego zapraszamy wszystkich Parafian na wieczorną Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. We wtorek 26. marca o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie przygotowujące  do sakramentu bierzmowania dla grupy szóstej.
  5. Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło sprawowana będzie w piątek 29. marca o godz. 16.30.
  6. W sobotę 30. marca o godz. 9.00 odbędzie się pierwsza spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

W R Z E Ś N I A   2  4.     m a r c a    2 0 1 9 r .