Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

5   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU

26   marca   2023 r.

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych.
  2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, którą rozpocznie się czas Wielkiego Tygodnia. W tym dniu wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzać palemki i wspólnota LSO wypieki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą dla tych wspólnot.
  3. W tym tygodniu okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dla wszystkich Parafian będzie od poniedziałku do piątku w łączności z Mszami św.; we wtorek w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. i dodatkowo w piątek wieczorem 31. marca od godziny 19.30 do godziny 20.30. oraz w sobotę, 1. kwietnia z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu w godzinach od 9.00. do godziny 10.00. i po przerwie od godziny 11.00 do godziny 11.45. Z racji przypadającej w przyszłą sobotę spowiedzi św. nie będzie czynne Biuro Parafialne.
  4. Ponieważ w najbliższy piątek w godzinach wieczornych w parafii będzie miała miejsce spowiedź wielkanocna, nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 20.00. Natomiast odbędzie się to nabożeństwo ulicami miasta w Wielką Środę 5. kwietnia o czym szczegółowo będziemy informowali w przyszłą niedzielę.
  5. Przypominamy, że kapłani udadzą się do starszych i chorych Parafian z posługą sakramentalną przygotowującą do Wielkanocy w Wielki Piątek 7. kwietnia od godz. 8.00. Jeśli są jeszcze jakieś osoby, do których kapłani proszeni są tylko przed świętami to należy je zgłosić.
  6. W sobotę, 1. kwietnia Mszą św. o godz. 18.30. rozpoczniemy nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Za tydzień w niedzielę 2. kwietnia Burmistrz Wrześni, Towarzystwo Unia Wrześnian oraz Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na obchody 83. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00. w naszym kościele. Cały program uroczystości podany jest na plakacie w kruchcie kościoła.
  8. Również w przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Chociaż liturgiczne wspomnienie świętego Papieża przypada 22. października to jednak w tym roku chcąc przeciwstawić się medialnej nagonce na naszego Świętego Papieża zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła za tydzień na wspólną modlitwę o godz. 21.00. Modlitewne spotkanie zakończymy w godzinie śmierci Papieża przy Jego pomniku przed kościołem. 

W R Z E Ś N I A       2 6.   m a r c a    2 0 2 3 r.