Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

15   NIEDZIELA  ZWYKŁA

14   lipca   2019  r.

  1. Dzisiaj przeżywamy 15. niedzielę w okresie zwykłym Roku Liturgicznego. W rozpoczynającym się tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonawentury a we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  2. Z dniem 1. lipca, decyzją Księdza Prymasa, rozpoczął swoją posługę w naszej parafii Michał Szalaty. Wszyscy życzymy Księdzu, aby ta posługa w naszej wspólnocie utwierdziła księdza w kapłańskim powołaniu i dawała wiele radości. Szczęść Boże!
  3. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz ponawiamy zaproszenie do pielgrzymowania na Jasną Górę w termin od 28.07 do 6.08. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje i udziela informacji Michał. Natomiast od piątku 19. lipca rozpocznie się nowenna przed pielgrzymką, w czasie której o godz. 21.00. wszyscy chętni będą mogli włączyć się do tej modlitwy przy krzyżu obok kościoła. Przy wejściu do kościoła wystawiona jest skarbona na intencje, z którymi pielgrzymi wybiorą się do Częstochowy. Przy tej okazji można składać ofiary, które przeznaczone zostaną na materialne wsparcie pielgrzymki. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 5. sierpnia. Koszt to 50 zł. Zapisywać można się w zakrystii.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy dzisiaj złożyli swoje ofiary, które przeznaczone zostaną na prace, jakie są wykonywane przy kościele. Bóg zapłać!
  5. Starostwo Powiatowe we Wrześni zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrześni. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się popołudniami. Podania są przyjmowane do 6 sierpnia w Starostwie Powiatowym. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej starostwa.

W r z e ś n i a        1 4.    l i p c a    2 0 1 9 r.