Ogłoszenia

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

6   NIEDZIELA   ZWYKŁA

11   lutego   2018 r.

  1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy szósty tydzień zwykły. Równocześnie kończy się tegoroczny karnawał! W tym tygodniu, 14. lutego, w święto św. Cyryla i św. Metodego – patronów Europy, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona Wielki Post. Jest to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, a wszystko to ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez najbliższe tygodnie odprawiane będą nabożeństwa wielkopostne; w poniedziałki o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dzieci i w piątki o godz. 17.30. dla wszystkich Parafian oraz o godz. 20.00 dla młodzieży, natomiast w niedziele o godz. 15.00 odprawiane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali i bezpośrednio po nim sprawowana będzie Msza św.; nie będzie w niedzielę Wielkiego Postu Mszy św. o 17.00.
  1. W Popielec Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.00.; 8.30.; 15.15. i 18.00. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.
  1. W Środę Popielcową nabożeństwo do MBNP odprawione zostanie po Mszy św. o godz. 7.00.
  1. W tym tygodniu, z racji przypadającej Środy Popielcowej, 14. lutego nie będzie czynne Biuro Parafialne.
  1. W dzisiejszą niedzielę, 11. lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Wspomnienie to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W związku z tym w szczególny sposób pragniemy modlić się w intencji osób chorych i starszych z naszej parafii w najbliższy poniedziałek 12. lutego w czasie Mszy św. o godz. 18.00. kiedy to również udzielać będziemy chory i starszym Parafianom Sakramentu Chorych.
  1. W sobotę, 17. lutego zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolejnym Wieczorze Uwielbienia Wielbi dusza moja Pana. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.30, po której kontynuować będziemy czuwanie modlitewne.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj złożyli swoje ofiary z przeznaczeniem na prace remontowe, które w tym roku będą wykonywane przy naszym kościele. Bóg zapłać!

W R Z E Ś N I A       1  1.   l u t e g o    2 0 1 8 r.