Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1  Niedziela   Adwentu

29  listopada   2020 r.

  1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest początkiem nowego roku liturgicznego, a zarazem nowego roku pracy duszpasterskiej w diecezji. Tym samym rozpoczyna się realizacja nowego programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego, którego szczegóły zasygnalizował Ks. Prymas w liście, który dzisiaj wysłuchaliśmy.
  2. Jak w poprzednich latach, również i w tym roku, trwa akcja rozprowadzania świec „Caritasu” na wigilijny stół. Zarówno świece jak i opłatki będą do nabycia dzisiaj po Mszy św. w Biurze Parafialnym przy kościele oraz poniedziałek i środę od 16.00. do 17.30. i w sobotę od godz. 10.00. do godz. 12.00.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego niech będzie udział w Mszach św. roratnich. W tym tygodniu odprawione one będą w środę i sobotę o godz. 7.00., oraz w piątek, w łączności z pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 17.00, z szczególnym udziałem dzieci.
  4. Również, podobnie jak w poprzednich latach, i w tym Adwencie organizujemy akcję Gwiazdka, która poświęcona jest nie tylko dzieciom, ale również bezdomnym z ośrodka w Zielińcu oraz osobą starszym i samotnym w DPS we Wrześni. W ramach tej akcji, w bocznych nawach naszego kościoła wystawione zostały choinki, na których znajdują się karteczki z wypisanymi życzeniami konkretnych osób. Wszyscy Parafianie, którzy zechcą, mogą zabrać te karteczki – życzenia, zakupić to co jest na nich zapisane i następnie przekazać owe skromne upominki do parafii, które zostaną dostarczone do osób, które o nie prosiły.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w tym tygodniu w piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. roratnia dla dzieci. Wieczorna Msza św. w łączności z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona zostanie o godz. 18.00. W tym miesiącu chorych i starszych Parafian odwiedzą księża w domach z sakramentami św. w bezpośredniej bliskości świąt Bożego Narodzenia, tj. w sobotę 19. grudnia. Prosimy o zgłoszenie osób, do których księża mają przybyć w łączności z świętami. Następny raz księża odwiedzą chorych i starszych Parafian w pierwszą sobotę miesiąca lutego, w przyszłym roku.
  6. W sobotę, 5. grudnia, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Ze względu na trwający czas pandemii w przyszłą niedzielę, nie odbędzie się jak to było wcześniej zaplanowane, w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. dzieci klas trzecich, poświęcenie medalików. Przełożymy to poświęcenie na przeszły rok. O terminie poświęcenia będzie wcześniej podana stosowna informacja.
  8. Za tydzień, w drugą Niedzielę Adwentu, przy wyjściu z kościoła ministranci naszej parafii, będą rozprowadzają wigilijne sianko pod obrus. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na wyjazd wakacyjny Służby Liturgicznej naszej parafii.

 

W r z e ś n i a  2  9.  l i s t o p a d a  2 0 2 0 r.