Ogłoszenia

OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

3   NIEDZIELA     ZWYKŁA

22    stycznia   2023 r.

  1. W środę kończy się tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Zakończenie tygodnia ekumenicznego zbiega się z świętem Nawrócenia świętego Pawła Apostoła.
  2. Po dniu babci, który przeżywaliśmy 21. stycznia, w niedzielę 22. stycznia przeżywamy dzień dziadka. Wszystkim dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa, a za zmarłych dziadków módlmy się o dar nieba.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu z wyjątkiem środy i soboty nie będzie jeszcze wieczornych Mszy św. Również Biuro Parafialne w poniedziałek 23. stycznia nie będzie czynne a od najbliższej środy będzie czynne w wyznaczonych godzinach.
  4. Jak już ogłaszaliśmy przed tygodniem, ponad dwa miesiące temu przeżywaliśmy w naszej parafii Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, jeśli znajdzie się wystarczająca ilość chętnych pragniemy udać się na parafialną pielgrzymkę dziękczynną za Nawiedzenie. Wyjazd odbędzie się 27.01.2023 r. w piątek o godzinie 12.00. Podczas pielgrzymki naszej parafii na Apelu o g. 21.00 zostanie przekazana nowa Ikona Jasnogórska, ofiarowana przez Ojców Paulinów. Obraz zostanie umieszczony w bocznej kaplicy naszego kościoła. Powrót z Częstochowy planowany jest po północy. Koszt wyjazdu to 80 zł. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Mariusza. Jeśli nie będzie wystarczającej ilości chętnych do pielgrzymowania autokarem podjęta zostanie decyzja odnośnie do indywidualnego przejęcia obrazu w właściwy godny sposób.
  5. W minionym tygodniu zmarł śp. Tadeusz Zmuda, ojciec kapłanów wywodzących się z naszej parafii, Księdza Proboszcza Wenancjusza i ojca Remigiusza. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w naszym kościele w środę 25. stycznia o godz. 10.30. a pogrzeb odbędzie się na parafialnym cmentarzu po zakończonej Mszy św.

W R Z E Ś N I A       2 2.   s t y c z n i a    2 0 2 3 r.