Ogłoszenia

GŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

2    NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

28  lutego  2021 r.

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest dla dzieci w poniedziałki oraz dla wszystkich Parafian w piątki o godz. 17.30. Dodatkowo nabożeństwo to odprawiane jest również w piątki o godz. 20.00. Natomiast we wszystkie niedziele Wielkiego Postu rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. i po tym nabożeństwie sprawowana jest Msza św. zamiast Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00. do 17.00. O godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci. O godz. 17.30. odprawiona zostanie Droga Krzyżowa dla wszystkich Parafian, o godz. 18.00. Msza św. i po niej nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Chorych i starszych Parafian odwiedzą księża w domach z sakramentami św. w bezpośredniej bliskości świąt wielkanocnych, w sobotę 20. marca. Prosimy by zgłaszać Parafian, do których kapłani mają udać się z tą posługą.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 marca, przed Mszą św. wieczorną różaniec poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Po Mszy św. rozdane zostaną intencje modlitewne na kolejny rok. Intencje można również odbierać w zakrystii.
  4. W sobotę, 6. marca, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30. i po zakończonej Mszy św. kontynuowane będzie modlitewne spotkanie w kościele.

 

W R Z E Ś N I A       2 8.    l u t e g o    2 0 2 1 r.