Ogłoszenia

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

26   NIEDZIELA  ZWYKŁA

27   września  2020 r.

  1. W najbliższy poniedziałek 28. września, na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej. Po zakończonej Mszy św. odbędzie się cześć organizacyjna spotkania w kościele. Natomiast w przyszłą niedzielę, 4 października, w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii św. dzieci klas trzecich będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie ich różańców. Odbędzie się ono na Mszy św. o godz. 11.30.
  2. We wtorek przypada dzień imienin Ks. Michała. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.
  3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiane będzie w naszej parafii od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 7.00. We wszystkie niedziele października modlić się będziemy cząstką różańca po każdej Mszy św. umożliwiając w ten sposób włączenie się do tej modlitwy całej wspólnocie parafialnej. Dodatkowo dla dzieci nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie w poniedziałki i piątki o godz. 17.00.
  4. W czwartek 1. października podczas Mszy św. wieczornej do wspólnoty Żywego Różańca zostaną włączone nowe osoby. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na salce.
  5. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek 15.30. do 17.00. W piątek o godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci. O godz. 18.00. sprawowana będzie wieczorna Msza św. i odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W najbliższą sobotę od godz. 8.00. księża odwiedzą zgłoszonych wcześniej chorych i starszych Parafian w domach z posługą sakramentalną.
  6. 29. września przypada pierwsza rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Głowa. W związku z tym, w szczególny sposób będziemy modlili się za śp. księdza kanonika w najbliższą środę na wieczornej Mszy św. i w czasie Nowenny do MBNP
  7. W sobotę, 3. października od godziny 19.15. zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy w dzisiejszą niedzielę, obchodzoną jako Dzień Migrantów i Uchodźców, złożyli w geście solidarności ofiary, które będą stanowiły wsparcie i pomocą materialną dla uchodźców po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

W R Z E Ś N I A         27.  w r z e ś n i a    2 0 2 0 r.